Реєстрація домену. УКР – підсумки прес-конференції в ІМК

27 11 2009 17:22

26 листопада, в медіа-холі інформаційного агентства ІМК ( “ІнтерМедіа консалтинг”) відбулася прес-конференція на тему: «Реєстрація домену. УКР та актуальні питання в українському адресному просторі». Прес-конференція розпочалася з виступу Юрія Гончарука (директор УМІЦ), який підтвердив, що дійсно УМІЦ (Український мережевий інформаційний центр) за підтримки уряду України в числі перших з представників інших країн подав заявку на відкриття кириличного домена. УКР. Також, було відзначено, що заявка на реєстрацію домену для України була подана у відповідності з усіма правилами процедури «Fast Track».

Заявка на домен. УКР була подана 16 листопада на конференції IGF (Internet Governance Forum) в Шарм ель Шейху (Єгипет). Нагадаємо, цього дня була відкрита процедура, за якою країни, зацікавлені в створенні доменних імен верхнього рівня рідними мовами їхніх країн, мали можливість через сайт ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), надати відповідні документи для введення кореневих зон. Юрій Каргаполов (голова Регламентного комітету УМІЦ) наголосив на важливості участі у процесі «Fast Track» для України і українського інтернет-спільноти: «Коли ви сьогодні їздите по світу, коли ви кажете, що ви з України, то треба багато пояснювати, що це країна Кличко і Шевченко, на жаль, «українськості» у світі дуже мало. Домен. УКР буде безумовно сприяти тому, що у нашому спільному кіберпросторі Україна отримає достатній знак ідентифікації.».

Олексій Пташний (президент компанії «Центр інтернет-імен України») розповів про величезний обсяг роботи, яку виконали сторони для того, щоб Україна в числі перших могла отримати домен рідною мовою. Це – робота в комітетах ICANN, консультації, збір, обробка необхідної документації та підготовка подання заявки. Також, президент компанії «Центр інтернет-імен України» розповів про причини тимчасового обмеження на реєстрацію доменів. УКР (i-DNS), яку компанія проводить з 2008 року – це загроза масового сквотингу доменів: «Після останніх публікацій попит зріс настільки, що ми змушені були призупинити реєстрацію, щоб кіберсквоттери все не захопили. Якщо до публікацій ми зареєстрували більше 10 тис. адрес, то після звістки про можливість швидкого отримання домену. УКР ми практично відразу призупинили реєстрацію, так як до нас почали надходити запити на реєстрацію до 5 тис. адрес одночасно», – зазначив Олексій Пташний. Учасники прес-конференції прокоментували і спростували думки, які були озвучені в ЗМІ про неможливість отримання Україною домену. УКР.

Цитування й використання будь-яких матеріалів потребує обов'язкового посилання на www.dotukr.com.