Кириличний домен .УКР з’явиться в інтернеті в лютому-березні

26 11 2009 17:20

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції сказав директор Українського мережевого інформаційного центру (УМІЦ) Юрій ГОНЧАРУК.

«Ми витримали процедуру ICANN, отримали підтвердження. Сподіваюся, до лютого-березня 2010 року ми зможемо відпрацювати технічні питання, і в інтернеті з’явиться відповідна нова зона .УКР », – зазначив він.

За його словами, Україна однією з перших подала заявку до корпорації ІCANN на реєстрацію домену мовою країни.

У свою чергу, голова регламентного комітету УМІЦ Юрій Каргаполов відзначив, що це є важливим кроком для України, оскільки тепер адресація і контент в інтернеті «співвіднесені в одне лінгвістичне поле». «Це один з важливих кроків здобуття Україною своєї ідентифікації у світі. Домен .УКР буде сприяти тому, що в кіберпросторі Україна отримає достатній знак ідентифікації », – сказав він.

За словами Ю. ГОНЧАРУКА, процедура реєстрації в домені ще не визначена, але вона буде платною, щоб відшкодувати витрати, зокрема, адміністратора. Роль адміністратора домену належить УМІЦ.

Директор інфоцентру також спрогнозував, що протягом 3-х років не менше 10% доменів .UA будуть продубльовані в зоні .УКР.

Як зазначив президент компанії «Центр інтернет-імен України (Ukrnames)» Олексій ПТАШНИЙ, інтерес до цього домену є. У той же час, він не прогнозує конкретних термінів реєстрації доменів .УКР корпорацією ІCANN. «Коли саме ІCANN зареєструє домен – складно говорити, називаються терміни від 1 місяця до півріччя», – сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 16 листопада Україна подала заявку до корпорації ICANN, яка відає адресацією мережі Інтернет, на реєстрацію кириличним домену в Інтернеті .УКР. Такий домен дозволить створювати сайти з інтернет-адресою українською або російською мовою.

Заявки на створення доменів рідною алфавіті вже подали Росія і Єгипет, Бразилія, Болгарія та інші.

У жовтні 2009 року організація ІCANN схвалила процедуру реєстрації доменних імен, які використовують не тільки латиницю, а й символи національних алфавітів.

Джерело: http://economics.unian.net/rus/detail/27403

Цитування й використання будь-яких матеріалів потребує обов'язкового посилання на www.dotukr.com.