Кіберсквоттери призупинили реєстрацію доменів в зоні .УКР – А. Пташний

26 11 2009 17:18

Призупинення реєстрації доменів в зоні .УКР викликано різким зростанням активності кіберсквотерів після повідомлення про можливість швидкого отримання домену. Про це IТ-ІМК заявив президент компанії «Центр інтернет-імен України» (Ukrnames) Олексій Пташний.

За словами експерта, компанія була змушена навіть призупинити реєстрацію в домені .УКР через загрозу захоплення доменних імен кіберсквотерами. «Після останніх публікацій попит зріс настільки, що ми змушені були призупинити реєстрацію, щоб кіберсквоттери все не захопили. Якщо до публікацій ми зареєстрували більше 10 тис. адрес, то після звістки про можливість швидкого отримання домену .УКР ми практично відразу призупинили реєстрацію, так як до нас почали надходити запити на реєстрацію до 5 тис. адрес одночасно», – зазначив Олексій Пташний.

Як відомо, киберсквоттинг (англ. cybersquatting) – придбання доменних імен, співзвучних з назвами відомих компаній, або просто з «дорогими» назвами з метою їх подальшого перепродажу або розміщення реклами. Люди, які практикують такі дії, називаються кіберсквотерами. Назва походить від слова «сквотинг», що означає самовільне поселення.

Нагадаємо, що, за прогнозами директора Українського мережевого інформаційного центру Юрія Гончарука, протягом 3 років з моменту реєстрації домена “.УКР”, не менше 10% доменних імен зони .UA будуть продубльовані в кириличним домені. Також, зазначив Юрій Гончарук, реєстрація домену, швидше за все, буде платною, щоб компенсувати реєстраторам витрати на технічну підтримку домену.

Цитування й використання будь-яких матеріалів потребує обов'язкового посилання на www.dotukr.com.