ICANN затверджує початок введення нових доменних зон

03 11 2009 21:54

З 25 по 30 жовтня, у Сеулі відбулася міжнародна конференція ICANN. Основною подією стало затвердження дати початку процесу по впровадженню нових доменних зон що містять нелатинські символи ( «Fast Track»).

Голова ICANN, Пітер Денгейт Траш про «Fast Track»: «Майбутнє введення нелатинських символів являє собою найбільшу технічну реформу Інтернету з часу його створення чотири десятирічча тому. Зараз інтернет-адреси обмежені латинськими символами від A до Z. Процедура «Fast Track» стане першим кроком до введення 100 000 символів мов світу в доменні імена. »

Президент ICANN, Род Бекстрем про «Fast Track»: «Це лише перший, але неймовірно великий крок, це історичне просування до інтернаціоналізації Інтернет. Перші країни, які візьмуть участь у цьому процесі, не тільки нададуть цінну інформацію про функціонування IDNs в системі доменних імен, але також допоможуть відкрити Інтернет для мільярдів людей, які ніколи не користувалися латинським алфавітом в повсякденному житті. ”

Перші “інтернаціоналізовані” доменні зони з’являться вже в нинішньому році. Ці багатомовні домени дозволять зробити Інтернет більш гнучким і зручним для широкого кола користувачів, яких в усьому світі близько 1,6 мільярдів. Більше половини інтернет-користувачів застосовують мови, письменність яких не базується на латиниці.

Цитування й використання будь-яких матеріалів потребує обов'язкового посилання на www.dotukr.com.