Домен. УКР зробить інтернет доступнішим для людей

05 12 2009 22:17

Подача заявки на кириличний домен УКР викликала неабиякий сплеск обговорень в Уанеті, як за, так і проти домену. Хотілося би зупинитися на одному, дуже важливий моменті.

Іноді можна прочитати таку думку, що і так добре, що люди вже звикли до роботи в Інтернет англійською мовою, всім комфортно і не потрібно нічого змінювати. Що зміни скоріше шкідливі, ніж корисні, що такі домени складно буде набрати відвідувачу зі Швеції, і що доведеться зайвий раз перемикати розкладку клавіатури.

У принципі зрозуміло, чому так – в Інтернет представлена найбільш активна, просунута частина населення, багато хто наразі на «ви» з англійською, комфортно користується існуючими доменами, їм очевидно, що, наприклад, таке www.

Тим не менше, статистика – річ уперта. Так, на сайті ITU, організації, яка є одним з найбільш авторитетних джерел у цій галузі, представлена статистика щодо проникнення Інтернет у різних країнах світу:

 (посилання: http://www.itu.int/ITU-D/icteye/Reporting/ShowReportFrame.aspx?ReportName=/WTI/InformationTechnologyPublic&RP_intYear=2008&RP_intLanguageID=1).

Так, у звіті за 2008 рік, Україна, з 10.6 користувачами мережі на 100 чоловік, знаходиться на 141 місці, нижчим, ніж, наприклад, Зімбабве. Як кажуть, коментарі зайві – можливо, не все так легко і зрозуміло, якщо 9 з 10 українців не користуються таким потужним ресурсом, як Інтернет?

Впровадження кириличного домену як раз і спрямоване на популяризацію Інтернет, на те, щоб зробити його більш доступним, дружнім для тих 90% українців, хто зараз перебуває за межами мережі, і хто може прийти в неї почувши чи побачивши Інтернет адреси, написані знайомою, зрозумілою мовою. Ми вважаємо, що це матиме позитивний ефект як для жителів України, так і для всіх учасників Інтернет ринку.

Зрештою, складно сперечатися про те, потрібні або не потрібні домени рідною мовою, оскільки після формалізації ICANN процесу «fast track», та участі в ньому таких країн як Китай та Росія, сумніватися в тому, що IDN домени будуть, не доводиться. Ми пишаємося тим, що однією з перших держав, які подали свою заявку, стала Україна, і саме компанія Укрнеймс мала честь бути ініціатором теми IDN.

Джерело: http://www.ukrnames.com/news/domen-ukr-sdelaet-internet-dostupnee-dlya-ludey.html

Цитування й використання будь-яких матеріалів потребує обов'язкового посилання на www.dotukr.com.