Питання щодо делегування домену .УКР обговорювалися на 13-ой конференції ІнАУ та ДП “Українська мережа обміну трафіком”

19 06 2012 15:02

З 14 по 18 червня 2012 року в м. Судаку (Крим) прошла 13-та конференція ІнАУ та ДП “Українська мережа обміну трафіком”. В ході конференції, на яку з’їхалися більше 100 учасників, обговорювалися питання законодавства, взаємодії бізнесу і держави, впровадження нових технологій, у тому числі – розвитку ринку доменних імен. Формат проведення цих конференцій має проведення обговорення питань не лише і не стільки в ході засідань секцій, скільки проведень обміну думок і дискусії на теми, що є на думку учасників ринку актуальними, але такими, що не увійшли з різних причин до офіційної програми конференції. Одній з таких актуальних тим була підготовка документів в ході процесу делегування домену .УКР.

Цікаво, що ця тема виникла на тлі доповіді в ході офіційної програми діючого адміністратора ccTLD .ua Дмитра КохманюкаЩо в імені тобі моєму“, в якому зачіпалися у тому числі питання IDN. Само ж обговорення, присвячене питанням делегування домену .УКР проходило між учасниками конференції, у тому числі і за участю Дмитра Кохманюка, в перебігу 2 днів. В ході обговорення зачіпалися питання щодо  легітимності процедури подачі заявки на домен .УКР в 2009 році, ролі підтримки державних органів і учасників ринку процесу, пов’язаного з делегуванням домену .УКР, ходу засідання Координаційної Ради Українського мережевого інформаційного центру, роботою Регламентного комітету в процесі обговорення принципів і розробки проекту Правил доменів .УКР і .UA,  процедурой проведения тендера на роль технического администратора домена .УКР тощо. Зокрема було обговорено питання про те, що розробка принципів Правил домена проходила на майданчику ТОВ “Хостмайстер”. Були обговорені загальні принципи проведення тендеру на роль технічного адміністратора.

Цікава дискусія розвернулася між Юрієм Каргаполовим і Дмитром Кохманюком відносно існуючої ситуації, пов’язаної з офіційним та документованим визнанням з боку держави і бізнесу повноважень ТОВ “Хостмайстер” і ТОВ “Комьюникейшн Системз Лтд.” на права адміністрування ccTLD .ua. Юрій Карагполов вказав, що не існує жодного документа ні від представників держави, а ні від бізнес-асоціацій, який би підтверджував статус двох вказаних адміністраторів як multistakeholder модель. Ця ситуація різко контрастує з тим, що такі повноваження має UANIC для здійснення дій не лише по делегуванню домену .УКР, але й мав ці повноваження при поданні заявки на переделегування ccTLD .ua.

Цитування й використання будь-яких матеріалів потребує обов'язкового посилання на www.dotukr.com.